Razgovor sa umetnikom Danielom Gutešom

Muzej grada Novog Sada organizuje za sve zainteresovane građane razgovor sa umetnikom Danielom Gutešom. Posetioci će imati priliku da saznaju nešto više o samoj tehnici koju koristi umetnik prilikom njegovog umetničkog stvaralaštva, kao i da pogledaju izložbu slika istoimenog autora.

Daniel Guteša rođen je 1968. godine u Beogradu gde je i diplomirao 1995. na Fakultetu likovnih umetnosti. Izlagao je u Beogradu, Madridu, Valensiji, Salamanki i Benidormu, a bio je i nagrađen za portretno slikarstvo. Njegovi  radovi  nalaze se u više privatnih kolekcija u Srbiji i inostranstvu,  a deo su i zbirke Art point galerije u Beogradu.

Razgovor sa umetnikom biće u petak, 15. aprila u 19 časova u Zbirci strane umetnosti, Dunavska 29.

Ulaz je besplatan!

Kontakt osoba: Goran Krajšić
063/175-84-92

Muzej grada Novog Sada © 2021.