Program: Novi Sad okom prvih fotografa.

Povodom obeležavanja Dana Grada Novog Sada u Muzeju grada Novog Sada

U Zbirci strane umetnosti Muzeja grada Novog Sada aktuelna izložba Novosadski fotografski ateljei (1854–1914.), od 31. januara biće dopunjena postavkom Novi Sad okom prvih fotografa. Postavku čini izbor fotografija i  razglednica sa gradskim motivima, koje su načinili novosadski fotografi tokom druge polovine 19. veka. Ovim povodom biće održana i treća po redu zimska čajanka u Muzeju grada Novog Sada. Rad prvih fotografa predstaviće Ivana Jovanović-Gudurić, etnološkinja, pojavi razglednica i njihovoj velikoj popularnosti krajem 19. veka govoriće Ljiljana Lazić, istoričarka umetnosti, dok će dr Agneš Ozer, istoričarka, publici predstaviti najstarije novosadske razglednice iz fonda Muzeja grada Novog Sada. Ovim prigodnim  programom Muzej grada Novog Sada obeležiće Dan Grada 1. februar.

Mesto i vreme održavanja zimske čajnke: Zbirka strane umetnosti, Dunavska 29, utorak 31. januar, 19 časova. Ulaz je besplatan.

Izložba Novosadski fotografski ateljei (1854–1914.) sa pratećom postavkom Novi Sad okom prvih fotografa traje do 12. februara 2017. godine.
Radno vreme Zbirke strane umetnosti je od utorka do subote od 10 do 18 časova, nedeljom od 12 do 20 časova, dok je ponedeljkom zatvorena za posetu.

Muzej grada Novog Sada © 2021.