Програм: Нови Сад оком првих фотографа

Поводом обележавања Дана Града Новог Сада у Музеју града Новог Сада

У Збирци стране уметности Музеја града Новог Сада актуелна изложба Новосадски фотографски атељеи (1854–1914.), од 31. јануaра биће допуњена поставком Нови Сад оком првих фотографа. Поставку чини избор фотографија и  разгледница са градским мотивима, које су начинили новосадски фотографи током друге половине 19. века. Овим поводом биће одржана и трећа по реду зимска чајанка у Музеју града Новог Сада. Рад првих фотографа представиће Ивана Јовановић-Гудурић, етнолошкиња, појави разгледница и њиховој великој популарности крајем 19. века говориће Љиљана Лазић, историчарка уметности, док ће др Агнеш Озер, историчарка, публици представити најстарије новосадске разгледнице из фонда Музеја града Новог Сада. Овим пригодним  програмом Музеј града Новог Сада обележиће Дан Града 1. фебруар.

Место и време одржавања зимске чајнке: Збирка стране уметности, Дунавска 29, уторак 31. јануар, 19 часова. Улаз је бесплатан.

Изложба Новосадски фотографски атељеи (1854–1914.) са пратећом поставком Нови Сад оком првих фотографа траје до 12. фебруара 2017. године.
Радно време Збирке стране уметности је од уторка до суботе од 10 до 18 часова, недељом од 12 до 20 часова, док је понедељком затворена за посету.