PREDAVANJE: FORMIRANjE PRVIH ETNOGRAFSKIH ZBIRKI U VOJVODINI

PREDAVANJE: FORMIRANjE PRVIH ETNOGRAFSKIH ZBIRKI U VOJVODINI – OD PRVE SVERUSKE ETNOGRAFSKE IZLOŽBE DO MUZEJA MATICE SRPSKE

Ciklus predavanja „Darodavci novosadskih muzeja“, priređen u čast obeležavanja godišnjice smrti novosadskog kolekcionara i poklonodavca dr Branka Ilića, završava se u utorak, 13. septembra, u 19 časova, izlaganjem etnologa i višeg kustosa Muzeja Vojvodine Bogdana Šekarića.

Javnost će imati priliku da upozna osnovne pravce razvoja etnografske muzeologije u Vojvodini, u periodu od druge polovine 19. veka do institucionalizacije muzeološke delatnosti na našem području. Fokus izlaganja će biti usmeren na učešće pojedinaca i ženskih udruženja u pripremi velikih svetskih izložbi, održanih u Parizu, Pešti, Moskvi i Novom Sadu. Legati tih udruženja postali su osnova zbirki Muzeja Matice srpske, odnosno Vojvođanskog muzeja.

Muzej grada Novog Sada © 2021.