ПРЕДАВАЊЕ: ФОРМИРАЊЕ ПРВИХ ЕТНОГРАФСКИХ ЗБИРКИ У ВОЈВОДИНИ

ПРЕДАВАЊЕ: ФОРМИРАЊЕ ПРВИХ ЕТНОГРАФСКИХ ЗБИРКИ У ВОЈВОДИНИ – ОД ПРВЕ СВЕРУСКЕ ЕТНОГРАФСКЕ ИЗЛОЖБЕ ДО МУЗЕЈА МАТИЦЕ СРПСКЕ

Циклус предавања „Дародавци новосадских музеја“, приређен у част обележавања годишњице смрти новосадског колекционара и поклонодавца др Бранка Илића, завршава се у уторак, 13. септембра, у 19 часова, излагањем етнолога и вишег кустоса Музеја Војводине Богдана Шекарића.

Јавност ће имати прилику да упозна основне правце развоја етнографске музеологије у Војводини, у периоду од друге половине 19. века до институционализације музеолошке делатности на нашем подручју. Фокус излагања ће бити усмерен на учешће појединаца и женских удружења у припреми великих светских изложби, одржаних у Паризу, Пешти, Москви и Новом Саду. Легати тих удружења постали су основа збирки Музеја Матице српске, односно Војвођанског музеја.