PREDAVANjE „EGZOTIČNA ZBIRKA KAPETANA MALINARIĆA“

U utorak, 12. jula, u Zbirci strane umetnosti (Dunavska 29) biće održano predavanje „Egzotična zbirka kapetana Malinarića“. Muzejski savetnik mr Katarina Radisavljević će predstaviti interesantnu kolekciju koja se danas čuva u Etnološkom odeljenju Muzeja Vojvodine. Njen nekadašnji vlasnik, kapetan Eugen Hinko Malinarić (1868-1931), bio je prvi zapovednik Rečne flotile u Novom Sadu nakon osnivanja Kraljevine SHS. Za vreme svojih prekookeanskih putovanja započeo je formiranje bogate kolekcije egzotičnih antikviteta sa Dalekog Istoka, iz Polinezije i Afrike. Iako se ne zna šta se desilo sa najvećim delom njegove zbirke, pojedini predmeti su se kasnije našli u fondovima Muzeja Matice srpske, Muzeja Vojvodine i Muzeja grada Novog Sada. Predavanje počinje u 19 časova, a ulaz je slobodan.

Muzej grada Novog Sada © 2024.