ПРЕДАВАЊЕ „ЕГЗОТИЧНА ЗБИРКА КАПЕТАНА МАЛИНАРИЋА“

У уторак, 12. јула, у Збирци стране уметности (Дунавска 29) биће одржано предавање „Егзотична збирка капетана Малинарића“. Музејски саветник мр Катарина Радисављевић ће представити интересантну колекцију која се данас чува у Етнолошком одељењу Музеја Војводине. Њен некадашњи власник, капетан Еуген Хинко Малинарић (1868-1931), био је први заповедник Речне флотиле у Новом Саду након оснивања Краљевине СХС. За време својих прекоокеанских путовања започео је формирање богате колекције егзотичних антиквитета са Далеког Истока, из Полинезије и Африке. Иако се не зна шта се десило са највећим делом његове збирке, поједини предмети су се касније нашли у фондовима Музеја Матице српске, Музеја Војводине и Музеја града Новог Сада. Предавање почиње у 19 часова, а улаз јe слободан.

Музеј града Новог Сада © 2024.