Počela rekonstrukcija atrijuma Muzeja grada

Počela je rekonstrukcija i adaptacija lanterne atrijuma Muzeja Grada Novog Sada.

Zgrada Muzeja Grada nalazi se na Petrovaradinskoj tvrđavi kao značajan istorijski objekat sa graditeljskim nasleđem i kao takav, zaslužuje da bude rekonstruisan jer je u veoma lošem stanju.

Prema tehničkom rešenju biće uklonjena postojeća provizorna lanterna atrijuma objekta i izgradnja nove, lakše, čelično-staklene lanterne koja će biti postavljena iznad krovnog venca atrijuma. Takođe, predviđena je izgradnja staklenih, pokretnih zidova na mestu spajanja potkrovlja i lanterne.

U severnom delu atrijuma planirana je izgradnja hidrauličnog panoramskog lifta za osobe sa poteškoćama u hodanju. Projektom izgradnje obuhvaćena je i galerija atrijuma od čelične podkonstrukcije sa staklenim podom u nivou izlaza iz panoramskog lifta na nivo 1. sprata. Ostvaruje se veza sa novim izložbenim prostorima preko novoizgrađene galerije, a postojaće i mogućnost otvaranja vrata na mestima prozora.

U okviru ovih radova biće restauirane i fasade atrijuma, saopštio je Zavod za izgradnju grada.

Vrednost ovih radova je oko 20 miliona dinara, a rok izvođenja radova je 50 dana.

Muzej grada Novog Sada © 2024.