Почела реконструкција атријума Музеја града

Почела је реконструкција и адаптација лантерне атријума Музеја Града Новог Сада.

Зграда Музеја Града налази се на Петроварадинској тврђави као значајан историјски објекат са градитељским наслеђем и као такав, заслужује да буде реконструисан јер је у веома лошем стању.

Према техничком решењу биће уклоњена постојећа провизорна лантерна атријума објекта и изградња нове, лакше, челично-стаклене лантерне која ће бити постављена изнад кровног венца атријума. Такође, предвиђена је изградња стаклених, покретних зидова на месту спајања поткровља и лантерне.

У северном делу атријума планирана је изградња хидрауличног панорамског лифта за особе са потешкоћама у ходању. Пројектом изградње обухваћена је и галерија атријума од челичне подконструкције са стакленим подом у нивоу излаза из панорамског лифта на ниво 1. спрата. Остварује се веза са новим изложбеним просторима преко новоизграђене галерије, а постојаће и могућност отварања врата на местима прозора.

У оквиру ових радова биће рестауиране и фасаде атријума, саопштио је Завод за изградњу града.

Вредност ових радова је око 20 милиона динара, а рок извођења радова је 50 дана.