Otvoranje izložbe „Lјubomir Vujaklija: više od kustosa“

Dragi naši sugrađani i posetioci,

U Zbirci strane umetnosti (Dunavska 29), u utorak 9. aprila, sa početkom u 19 časova, biće otvorena izložba „Lјubomir Vujaklija: više od kustosa“, autorki Divne Gačić i Lјiljane Lazić, muzejskih savetnica.

U godini kada proslavlja sedam decenija postojanja, Muzej grada Novog Sada koristi priliku da javnosti predstavi muzeološku delatnost i stvaralački opus svog nekadašnjeg istaknutog kustosa – istoričara umetnosti Lјubomira Vujaklije (1944-2021). Nјegovo ime pripada plejadi izuzetnih stručnjaka koji su stvorili temelje domaće muzeologije. Posedovao je veliko znanje u svojim specijalnostima, široku opštu kulturu i umetnički talenat. Publika će biti u prilici da pogleda bogatu profesionalnu, pisanu i umetničku zaostavštinu Lјubomira Vujaklije, „renesansnog erudite“ modernog doba koji je bio više od kustosa.

Izložbu možete pogledati svakog dana, osim ponedeljkom, od 10 do 18 časova u Zbirci strane umetnosti, Dunavka 29.

Dobro došli,

Vaš Muzej

Muzej grada Novog Sada © 2024.