Отворање изложбе „Љубомир Вујаклија: више од кустоса“

Драги наши суграђани и посетиоци,

У Збирци стране уметности (Дунавска 29), у уторак 9. априла, са почетком у 19 часова, биће отворена изложба „Љубомир Вујаклија: више од кустоса“, ауторки Дивне Гачић и Љиљане Лазић, музејских саветница.

У години када прославља седам деценија постојања, Музеј града Новог Сада користи прилику да јавности представи музеолошку делатност и стваралачки опус свог некадашњег истакнутог кустоса – историчара уметности Љубомира Вујаклије (1944-2021). Његово име припада плејади изузетних стручњака који су створили темеље домаће музеологије. Поседовао је велико знање у својим специјалностима, широку општу културу и уметнички таленат. Публика ће бити у прилици да погледа богату професионалну, писану и уметничку заоставштину Љубомира Вујаклије, „ренесансног ерудите“ модерног доба који је био више од кустоса.

Изложбу можете погледати сваког дана, осим понедељком, од 10 до 18 часова у Збирци стране уметности, Дунавка 29.

Добро дошли,

Ваш Музеј

Музеј града Новог Сада © 2024.