Naučni skup: „Prilozi za istoriju grada“

Tokom protekla dva dana, 24. i 25. oktobra 2014. godine, u organizaciji Muzeja grada Novog Sada, Istorijskog arhiv grada Novog Sada i Katedre za istoriju pri Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, a povodom  proslave 60 godina od svog osnivanja,sve tri ustanove, u Skupštini grada Novog Sada, održan je naučni skup “Prilozi za istoriju grada“, gde nam se obratilo 26 izlagača. To je prvi skup tog tipa koji se bavio istorijatom grada Novog Sada i Petrovaradina. Publika je imala priliku da čuje mnoge zanimljivosti iz istorije našeg grada, kako one najstarije (“otputovali“ smo čak do paleolita), tako i do 60-tih i 70-tih godina 20. veka.

Muzej grada Novog Sada bi želeo da se zahvali svim učesnicima skupa, što su došli da prezentuju svoje radove i time podrže našu ideju. Posebnu zahvalnost dugujemo Skupštini grada što nam je ustupila svoje prostorije, gospodinu Vanji Vučenoviću koji je otvorio skup, i prof. dr Slobodanu Bjelici sa Katedre za istoriju pri Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, bez čije nesebične podrške i svesrdnog zalaganja ne bismo uspeli sve ovo da realizujemo. Za pomoć u realizaciji i organizaciji takođe smo zahvalni našim prijateljima iz Istorijskog arhiva grada Novog Sada, s nadom da je ovo samo prvi u nizu skupova koje ćemo zajedno organizovati. Na kraju bismo se zahvalili i Portretu grada Novog Sada od koga smo preuzeli fotografije u prilogu. Hvala svima, i da se još dugi niz godina sastajemo ovako lepim povodom!

Muzej grada Novog Sada

Muzej grada Novog Sada © 2021.