Научни скуп: „Прилози за историју града“

Током протекла два дана, 24. и 25. октобра 2014. године, у организацији Музеја града Новог Сада, Историјског архив града Новог Сада и Катедре за историју при Филозофском факултету у Новом Саду, а поводом  прославе 60 година од свог оснивања,све три установе, у Скупштини града Новог Сада, одржан је научни скуп “Прилози за историју града“, где нам се обратило 26 излагача. То је први скуп тог типа који се бавио историјатом града Новог Сада и Петроварадина. Публика је имала прилику да чује многе занимљивости из историје нашег града, како оне најстарије (“отпутовали“ смо чак до палеолита), тако и до 60-тих и 70-тих година 20. века.

Музеј града Новог Сада би желео да се захвали свим учесницима скупа, што су дошли да презентују своје радове и тиме подрже нашу идеју. Посебну захвалност дугујемо Скупштини града што нам је уступила своје просторије, господину Вањи Вученовићу који је отворио скуп, и проф. др Слободану Бјелици са Катедре за историју при Филозофском факултету у Новом Саду, без чије несебичне подршке и свесрдног залагања не бисмо успели све ово да реализујемо. За помоћ у реализацији и организацији такође смо захвални нашим пријатељима из Историјскoг архива града Новог Сада, с надом да је ово само први у низу скупова које ћемо заједно организовати. На крају бисмо се захвалили и Портрету града Новог Сада од кога смо преузели фотографије у прилогу. Хвала свима, и да се још дуги низ година састајемо овако лепим поводом!

Музеј града Новог Сада