Izložba: YOU ARE AN IDIOT, PLEASE ACT ACCORDINGLY.

Otvaranje izložbe: 16. maj 2013. u 19h
Trajanje izložbe: 28. jun 2013.
Zbirka strane umetnosti, Dunavska 29, Novi Sad

„Živimo u globalnom sistemu u kome je, u cilju lakšeg upravljanja, poželjno brisanje granica između javnog i privatnog, opšteg i intimnog. Kada se na takav sistem gleda iz ugla pojedinca, potpuno sluđenog digitalnom revolucijom, koji relevantnost gomile informacija, naredbi i ukaza, neminovno dovodi u pitanje, on postaje gomila šumova iz kojih možemo izvući nov kvalitet. Pojedinac, na kraju, nije samo šraf, nije samo ovca za šišanje, u njegovoj suštini je različitost i on svaku poruku, ma koliko ona uniform…na bila, interpretira samo na sebi specifičan način. Izložba je upravo prikaz tih neočekivanih interpretacija, koje ulivaju nadu u ljudsku vrstu.”

– Slavimir Stojanović Futro

Slavimir Stojanović Futro je beogradski dizajner i vizuelni umetnik, čiji su projekti u domenu dizajna i advertajzinga dobili preko 300 međunarodnih nagrada i priznanja. Njegovi radovi se nalaze u Muzeju reklame i plakata u Hamburgu, Muzeju plakata u Varšavi i Centru Pompidu u Parizu. Uvršten je u knjigu New Masters of Poster Design u izdanju američkog Rockporta, kao i u prestižnu Taschenovu knjigu Contemporary Graphic Design. Pokretač je lifestyle brenda Futro. Partner je u brending agenciji Designis, kreativni direktor u advertajzing agenciji Communis DDB, predaje kao gostujući profesor na Novoj akademiji umetnosti u Beogradu.

Realizacija izložbe: mr Jelena Banjac, istoričar umetnosti

Muzej grada Novog Sada © 2021.