Изложба: YOU ARE AN IDIOT, PLEASE ACT ACCORDINGLY.

Отварање изложбе: 16. мај 2013. у 19х
Трајање изложбе: 28. јун 2013.
Збирка стране уметности, Дунавска 29, Нови Сад

„Живимо у глобалном систему у коме је, у циљу лакшег управљања, пожељно брисање граница између јавног и приватног, општег и интимног. Када се на такав систем гледа из угла појединца, потпуно слуђеног дигиталном револуцијом, који релевантност гомиле информација, наредби и указа, неминовно доводи у питање, он постаје гомила шумова из којих можемо извући нов квалитет. Појединац, на крају, није само шраф, није само овца за шишање, у његовој суштини је различитост и он сваку поруку, ма колико она униформ…на била, интерпретира само на себи специфичан начин. Изложба је управо приказ тих неочекиваних интерпретација, које уливају наду у људску врсту.”

– Славимир Стојановић Футро

Славимир Стојановић Футро је београдски дизајнер и визуелни уметник, чији су пројекти у домену дизајна и адвертајзинга добили преко 300 међународних награда и признања. Његови радови се налазе у Музеју рекламе и плаката у Хамбургу, Музеју плаката у Варшави и Центру Помпиду у Паризу. Уврштен је у књигу New Masters of Poster Design у издању америчког Rockporta, као и у престижну Taschenovu књигу  Contemporary Graphic Design. Покретач је lifestyle бренда Футро. Партнер је у брендинг агенцији Designis, креативни директор у адвертајзинг агенцији Communis DDB, предаје као гостујући професор на Новој академији уметности у Београду.

Реализација изложбе: мр Јелена Бањац, историчар уметности

Музеј града Новог Сада © 2024.