Izložba slika Ljubomira Ljube Popovića

Kao čuvar tradicije i kulturnog nasleđa, Muzej grada Novog Sada će, na veliko zadovoljstvo ljubitelja umetnosti i kreativnog stvaralaštva, biti domaćin izložbe slika Ljubomira Ljube Popovića. Ljuba je bio redak inovator umetnosti, koji očarava posmatrača jedinstvenim zanatskim umećem. Za njega je slikarstvo bilo duhovno putovanje kroz samog sebe, u mračne dubine sopstvene ličnosti i, kao takav predstavljao je sam vrh kulturnog establišmenta naše zemlje.

Reprezentativni prikaz autorovog stvaralaštva biće predstavljen kroz dela iz različitih vremenskih perioda, različitih tehnika i različitih formata, koja pripadaju privatnoj kolekciji Dragoslava S. Marčića.

Ovom izložbom, Muzej grada Novog Sada pruža svoj doprinos novosadskoj kandidaturi za Evropsku prestonicu kulture.

Pozivamo Vas da prisustvujete svečanom otvaranju izložbe i svojim prisustvom osvedočite da je Novosađanima kultura na prvom mestu, da je Grad Novi Sad grad kulture i umetnosti i da ova laskava titula pripada upravo našem Gradu.

Zbirka strane umetnosti,
Dunavska 29
četvrtak, 13. oktobar
u 18 časova

Prilog:ljubapopovic

Muzej grada Novog Sada © 2021.