Изложба слика Љубомира Љубе Поповића

Као чувар традиције и културног наслеђа, Музеј града Новог Сада ће, на велико задовољство љубитеља уметности и креативног стваралаштва, бити домаћин изложбе слика Љубомира Љубе Поповића. Љуба је био редак иноватор уметности, који очарава посматрача јединственим занатским умећем. За њега је сликарство било духовно путовање кроз самог себе, у мрачне дубине сопствене личности и, као такав представљао је сам врх културног естаблишмента наше земље.

Репрезентативни приказ ауторовог стваралаштва биће представљен кроз дела из различитих временских периода, различитих техника и различитих формата, која припадају приватној колекцији Драгослава С. Марчића.

Овом изложбом, Музеј града Новог Сада пружа свој допринос новосадској кандидатури за Европску престоницу културе.

Позивамо Вас да присуствујете свечаном отварању изложбе и својим присуством осведочите да је Новосађанима култура на првом месту, да је Град Нови Сад град културе и уметности и да ова ласкава титула припада управо нашем Граду.

Збирка стране уметности,
Дунавска 29