Izložba: „Pištolji iz zbirke Zapadnoevropsko oružje i oprema do 19. veka“

Muzej grada Novog Sada ima čast i zadovoljstvo da Vas pozove na otvaranje izložbe „Pištolji iz Zbirke zapadnoevropskog oružja i opreme do 19. veka“, u petak, 20. marta 2015. godine, sa početkom u 13 časova, u sedištu Muzeja, zgrada Arsenal na Petrovaradinskoj tvrđavi.
Biće predstavljena 24 primerka pištolja koji svojim kvalitetom izrade, osebenošću stila i karakteristikama konstrukcije omogućavaju posetiocu da na jedinstven način sagleda razvojni put pištolja tokom perioda od 16. do prve polovine 19. veka. Izloženi primerci izrađeni su u radionicama najboljih evropskih majstora i umetnika svog doba sa jasno izraženim osobenostima stilova konstrukcije i dekoracije koji potiču sa područja Italije, Francuske te prostora centralne Evrope.
Nadamo se da ćete biti naši uvaženi gosti!
Izložba će biti otvorena do početka maja 2015. godine.
Dobrodošli!

Muzej grada Novog Sada © 2021.