Изложба: „Пиштољи из збирке Западноевропско оружје и опрема до 19. века“

Музеј града Новог Сада има част и задовољство да Вас позове на отварање изложбе „Пиштољи из Збирке западноевропског оружја и опреме до 19. века“, у петак, 20. марта 2015. године, са почетком у 13 часова, у седишту Музеја, зграда Арсенал на Петроварадинској тврђави.
Биће представљена 24 примерка пиштоља који својим квалитетом израде, осебеношћу стила и карактеристикама конструкције омогућавају посетиоцу да на јединствен начин сагледа развојни пут пиштоља током периода од 16. до прве половине 19. века. Изложени примерци израђени су у радионицама најбољих европских мајстора и уметника свог доба са јасно израженим особеностима стилова конструкције и декорације који потичу са подручја Италије, Француске те простора централне Европе.

Надамо се да ћете бити наши уважени гости!

Изложба ће бити отворена до почетка маја 2015. године.

Добродошли!