68 GODINA MUZEJA!

U sedmici koja je pred nama Muzej grada Novog Sada obeležiće dva značajna datuma. Na dan 18. oktobra 1692. godine položen je kamen temeljac Petrovaradinske tvrđave, monumentalne vojne građevine koja će uticati na nastanak i razvoj Novog Sada tokom 18. veka. Dva i po veka kasnije , 22. oktobra 1954. godine osnovan je Muzej grada Novog Sada sa sedištem u zgradi Arsenala na gornjem platou Tvrđave, a sa ciljem da baštini bogato kulturno nasleđe Grada.
Ovim povodom Muzej grada organizuje besplatne obilaske Podzemnih vojnih galerija na Petrovaradinskoj tvrđavi, od utorka, 18. do petka 21. oktobra u terminu od 15 časova, kao i u subotu, 22. oktobra u 12 časova. Svi zaiteresovani za obilazak potrebno je da se jave 10 minuta pre početka ture u Vodičku službu Muzeja.

Takođe, podsećamo vas da u Zbirci strane umetnosti Muzeja grada Novog Sada u Dunavskoj ulici broj 29, možete pogledati izložbu Basanova Godišnja doba iz rimske Galerije Borgeze koju čine remekdela renesansnog slikara 16. veka, Jakopa Basana.

U subotu, 22. oktobra, povodom Dana Muzeja grada Novog Sada, ulaz u sve objekte Muzeja biće bespatan. Radno vreme objekata :
Centralna zgrada Muzeja na Petrovaradinskoj tvrđavi, od 9 do 17 časova
Zbirka strane umetnosti, Dunavska 29, od 10 do 18 časova
Zavičajna zbirka u Sremskim Karlovcima od 9 do 17 časova
Spomen zbirka Jovana Jovanovića Zmaja, Sremska Kamenica, od 8 do 15 časova.
Dobro došli u Muzej grada Novog Sada.

Muzej grada Novog Sada © 2024.