68 ГОДИНА МУЗЕЈА!

У седмици која је пред нама Музеј града Новог Сада обележиће два значајна датума. На дан 18. октобра 1692. године пoложен је камен темељац Петроварадинске тврђаве, монументалне војне грађевине која ће утицати на настанак и развој Новог Сада током 18. века. Два и по века касније , 22. oктобра 1954. године основан је Музеј града Новог Сада са седиштем у згради Арсенала на горњем платоу Тврђаве, а са циљем да баштини богато културно наслеђе Града.
Овим поводом Музеј града организује бесплатне обиласке Подземних војних галерија на Петроварадинској тврђави, од уторка, 18. до петка 21. октобра у термину од 15 часова, као и у суботу, 22. октобра у 12 часова. Сви заитересовани за обилазак потребно је да се јаве 10 минута пре почетка туре у Водичку службу Музеја.

Такође, подсећамо вас да у Збирци стране уметности Музеја града Новог Сада у Дунавској улици број 29, можете погледати изложбу Басанова Годишња доба из римске Галерије Боргезе коју чине ремекдела ренесансног сликара 16. века, Јакопа Басана.

У суботу, 22. октобра, поводом Дана Музеја града Новог Сада, улаз у све објекте Музеја биће беспатан. Радно време објеката :
Централна зграда Музеја на Петроварадинској тврђави, од 9 до 17 часова
Збирка стране уметности, Дунавска 29, од 10 до 18 часова
Завичајна збирка у Сремским Карловцима од 9 до 17 часова
Спомен збирка Јована Јовановића Змаја, Сремска Каменица, од 8 до 15 часова.
Добро дошли у Музеј града Новог Сада.