Vladičanski dvor u Novom Sadu – 120 godina od izgradnje

Njegovo preosveštenstvo gospodin Irinej, episkop bački,  otvoriće izložbu Vladičanski dvor u Novom Sadu – 120 godina od izgradnje u četvrtak  30. decembra  2021. godine u 12 časova u Istorijskom arhivu grada Novog Sada, Filipa Višnjića 2a.
Izložbu Vladičanski dvor u Novom Sadu – 120 godina od izgradnje priredio je Muzej grada Novog Sada u saradnji sa Eparhijom bačkom i Istorijskim arhivom grada Novog Sada. Autori izložbe su  dr Gordana Petković, muzejska savetnica Muzeja grada Novog Sada i đakon Miroslav Nikolić, upravnik Riznice Eparhije bačke.
Ova značajna godišnjica povod je da javnosti predstavimo Vladičanski dvor, autora ovog znamenitog zdanja – arhitektu Vladimira Nikolića, istorijat njegove gradnje, ali i Dvor kao riznicu raznovrsnih dragocenosti koje se u njemu čuvaju – od arhivskih dokumenata, rukopisnih i najstarijih štampanih knjiga, do originalnog nameštaja i umetničkih dela.
Posetioci će moći da vide izložbu do kraja januara 2022. godine.

Muzej grada Novog Sada © 2021.