Владичански двор у Новом Саду – 120 година од изградње

Његово преосвештенство господин Иринеј, епископ бачки,  отвориће изложбу Владичански двор у Новом Саду – 120 година од изградње у четвртак  30. децембра  2021. године у 12 часова у Историјском архиву града Новог Сада, Филипа Вишњића 2а.

Изложбу Владичански двор у Новом Саду – 120 година од изградње приредио је Музеј града Новог Сада у сарадњи са Епархијом бачком и Историјским архивом града Новог Сада. Аутори изложбе су  др Гордана Петковић, музејска саветница Музеја града Новог Сада и ђакон Мирослав Николић, управник Ризнице Епархије бачке.

Ова значајна годишњица повод је да јавности представимо Владичански двор, аутора овог знаменитог здања – архитекту Владимира Николића, историјат његове градње, али и Двор као ризницу разноврсних драгоцености које се у њему чувају – од архивских докумената, рукописних и најстаријих штампаних књига, до оригиналног намештаја и уметничких дела.

Посетиоци ће моћи да виде изложбу до краја јануара 2022. године.