RAZGOVOR SA KUSTOSOM: KAKO JE ŽIVETI PO NOVOSADSKI

U okviru manifestacije Muzeji za 10 u Muzeju grada Novog Sada, 18. maja biće održan program:

RAZGOVOR SA KUSTOSOM NA TEMU

KAKO JE ŽIVETI PO NOVOSADSKI

U Zbirci strane umetnosti Muzeja grada Novog Sada, u petak 18. maja u 19 časova, u okviru aktuelne izložbe Novi Sad – slobodan grad, autorka dr Agneš Ozer održaće razgovor sa posetiocima na temu: kako je živeti po novosadski.

Istoričar i muzejski savetnik Agneš Ozer izdvojiće neke od specifičnih mesta, gradskih lokacija i kulturnih praksi koje su obeležile život u Novom Sadu tokom druge polovine 19. i prve polovine 20. veka. Odlazak na Štrand, vožnja biciklom, značaj pijace u razvoju grada, samo su neke od tema o kojima će biti reči. Sugrađani će biti u prilici da kažu šta je danas po njihovom mišljenju specifičnost življenja u Novom Sadu.

Ovom prilikom biće promovisana i publikacija koja prati izložbu Novi Sad – slobodan grad, a koja je posvećena obeležavanju 270 godina od dobijanja statusa Slobodnog kraljevskog grada.

Meto i vreme održavanja programa: Zbirka strane umetnosti, Dunavska 29, Novi Sad, petak, 18. maj, 19 časova. Ulaz je besplatan.

Muzej grada Novog Sada © 2021.