NEDELJA MUZEJA GRADA NOVOG SADA

NEDELJA MUZEJA GRADA NOVOG SADA POVODOM OBELEŽAVANjA 65 GODINA POSTOJANjA

Jubilej 65 godina od osnivanja Muzej grada Novog Sada obeležiće sledećim programom:

22. oktobar, u 13 časova, Istorijski arhiv grada Novog Sada (Filipa Višnjića 2a)
Svečano otvaranje izložbe „75 godina od oslobođenja Novog Sada“, koprodukcija Muzeja grada Novog Sada i Istorijskog arhiva grada Novog Sada

24. oktobar, u 12 časova, Zbirka strane umetnosti Muzeja grada Novog Sada (Dunavska 29)
Lutkarska predstava „Pop Ćira i pop Spira“,  u izvođenju „Pozoržične trupe“ (učenice i učenici Srednje mašinske škole u Novom Sadu)

25. oktobar, u 12 časova, Centralna zgrada Muzeja grada Novog Sada, Petrovaradinska tvrđava
Svečano otvaranje izložbe „Krsna slava – Sveta Petka“

U utorak, 22. oktobra, povodom Dana Muzeja grada Novog Sada, ulaz u sve objekte Muzeja biće besplatan. Istog dana u 15 časova biće organizovana i besplatna tura kroz Podzemne vojne galerije na Petrovaradinskoj tvrđavi.

Objekti Muzeja grada Novog Sada i radno vreme:

Centralna zgrada Muzeja grada Novog Sada, Petrovaradinska tvrđava, radno vreme za posetu od 9 do 17 časova;

Zbirka strane umetnosti, Dunavska 29, radno vreme za posetu od 10 do 18 časova;

Zavičajna zbirka Sremski Karlovci, Patrijarha Rajačića 16, Sremski Karlovci, radno vreme za posetu od 9 do 17 časova;

Spomen zbirka Jovan Jovanović Zmaj, Jovana Jovanović Zmaja 1, Sremska Kamenica, radno vreme za posetu od 9 do 16 časova.

Muzej grada Novog Sada © 2021.