Karlovačka gimnazija – 230 godina od osnivanja

Muzej grada Novog Sada otvara izložbu Karlovačka gimnazija-230 godina od osnivanja, autorke dr Gordane Petković, muzejske savetnice. Otvaranje izložbe je u petak, 22. oktobra 2021. godine, u 18 časova u Zavičajnoj zbirci u Sremskim Karlovcima.

Od subote, 23. oktobra, izložba Karlovačka gimnazija-230 godina od osnivanja biće dostupna za posetioce, uz pridržavanje mera radi sprečavanja širenja infekcije Kovid 19.

Izložbom Karlovačka gimnazija-230 godina od osnivanja upoznaćemo posetioce sa istorijatom ove znamenite školske institucije, koja osim Spomen-biblioteke kao najstarije i najbogatije školske biblioteke u Srbiji poseduje i dragoceni herbarijum direktora Andrije Volnija koji je formiran krajem 18., i početkom 19.veka.

Na izložbi će biti prikazana osnivačka povelja, originalne fotografije, udžbenici, svedočanstva, školske sveske, učila i delovi gimnazijskih zbirki.

Muzej grada Novog Sada © 2024.