Izložba: Sava Ipić – Likovni hroničar Novog Sada

Poštovani sugrađani i prijatelji Muzeja,

I ove godine želimo da Vas za Dan grada, 1. februara, u 13 časova, dočekamo u Zbirci strane umetnosti (Dunavska 29) gde smo pripremili novu izložbu: SAVA IPIĆ – LIKOVNI HRONIČAR NOVOG SADA. Autorka izložbe je istoričarka umetnosti i muzejska savetnica Ljiljana Lazić.

Ovom postavkom Muzej će obeležiti 130 godina od rođenja Save Ipića (1894-1958) novosadskog slikara koji je, nakon školovanja u Beču i Krakovu, svoju višedecenijsku umetničku delatnost usko vezao za rodni grad i njegove stanovnike. Njegovu oblast interesovanja predstavljali su nekadašnji periferni delovi grada, Podbara i Almaški kraj, koje je ovekovečio na desetinama svojih likovnih dela. Najveći deo Ipićeve umetničke zaostavštine danas se nalazi u dve muzejske institucije (Muzej grada Novog Sada i Galerija Matice srpske) i nekoliko privatnih kolekcija, te će posetioci imati priliku da vide oko 70 slika i crteža iz ovih fondova. Izabrana dela su nastala u periodu od 1916. do 1956. godine i predstavljaju jedinstvenu likovnu hroniku našeg grada.

Izložbu možete pogledati svakog dana, osim ponedeljkom, od 10 do 18 časova u Zbirci strane umetnosti, Dunavska 29.

Dobro došli,

Vaš Muzej

Muzej grada Novog Sada © 2024.