BASANOVA GODIŠNJA DOBA IZ RIMSKE GALERIJE BORGEZE U NOVOM SADU

Dragi naši sugrađani i  posetioci,

Nakon dve veličanstvene izložbe, Sjaj renesanse i Roma Aeterna, u kojima ste imali prilike da uživate u prethodnom periodu, a koje su realizovane zahvaljujući dugogodišnjoj uspešnoj  saradnji između Muzeja grada Novog Sada  i Italijanskog instituta za kulturu, veliko nam je zadovoljstvo da najavimo još jednu fenomenalnu izložbu!

Ovaj put ugostićemo svetski poznatu  rimsku Galeriju Borgeze.

Zahvaljujući tome, samo u našem Muzeju bićete u prilici da uživate u veličanstvenim delima italijanske umetnosti, čuvenog renesansnog slikara 16. veka, Jakopa Basana.

Na izložbi će biti predstavljene tri slike iz ciklusa Godišnjih doba i to: Proleće, Jesen i Pastoralna scena.

Izložba Basanova Godišnja doba iz rimske Galerije Borgeze u Novom Sadu biće predstavljena u Zbirci strane umetnosti, Dunavska 29, od 7. septembra do 30. oktobra 2022. godine, svakog dana od 10 do 18 časova, osim ponedeljka.

DOBRODOŠLI U SVET RENESANSE!

Vaš Muzej grada Novog Sada

Muzej grada Novog Sada © 2021.