Завршна конференција међународног ИПА пројекта MUSEUM PASS

Непрофитно јавно друштво д.о.о Еврорегионална агенција за развој Дунав Криш Мориш Тиса
у партнертству са Музејем града Новог Сада, у оквиру прекограничног ИПА пројекта

MUSEUM PASS

организује
ЗАВРШНУ КОНФЕРЕНЦИЈУ ПРОЈЕКТА

Означите датум у Вашим календарима: понедељак 17. Јун 2013. са почетком У 11х.

Место догађаја:  Музеј града Новог Сада, Петроварадинска тврђава, Србија. (Тврђава 4)

У оквиру другог прозива ИПА прекограничног програма сарадње Мађарске и Србије, 1. Јануара 2012. године отпочела је реализација пројекта „MUSEUM PASS“. Циљ пројекта је да се између музеја и музејских изложбених простора на територији две земље створи много ефикаснија сарадња и да се оснује музејска мрежа, која би увођењем ”Музејског пасоша” стимулисала локално становништво и туристе да посете више од педесет музеја укључених у мрежу.

На завршној конференцији биће представљени циљеви, активности и резултати ИПА пројекта ”Музејски пасош”.

Биће нам задовољство да присуствујете нашој манифестацији, послушате говорнике и будете део иновације музејске мреже и унапређења културног туризма.