Изложба: „Савка Суботић – народна мајка“

Странице новосадске историје испуњене су радом бројних знаменитих личности у различитим областима. Међу њима је било мало жена, нарочито до половине 20. века. Једна од њих јесте Савка Суботић. Ове године навршава се сто година од њеног упокојења, а то се десило баш на дан присаједињења Српског Војводства Краљевини Србији, 25. новембра 1918. године.

Музеј града Новог Сада, пригодним програмом, подсећа јавност на ову српску хероину и њен значај у српском друштву. Програм обухвата:

·  Изложба „Савка Суботић – народна мајка“, аутора музејског саветника Душанке Марковић, петак, 23. новембар, 12 часова,

– Оља Магловски, заменик директора Музеја града Новог Сада

– Хор Гимназије Ј.Ј.Змај, диригент Јован Травица

– Чланица Кола српских сестара Епархије бачке Нови Сад

– др Гордана Стојаковић, отвара изложбу

·  Промоција књига о Савки Суботић, среда, 28. новембар, 12 часова,

Настајање народне уметности, аутора музејског саветника Катарине Радисављевић; о књизи, поред аутора, говори Марина Цветковић, виши кустос- етнолог Етнографског музеја у Београду

Савка Суботић (1834-1918) – жена која ништа није прећутала, аутора др Гордане Стојаковић; о књизи, поред аутора, говори публицисткиња и новинарка, Јованка Златковић

– Чланице Кола српских сестара Епархије бачке Нови Сад

·  Пројекција филма о Савки Суботић и предавање, петак, 30. новембар, 12 часова

Предавање Савке Суботић одржано на Ваведење 1906. године које ће говорити чланица Кола српских сестара Епархије бачке Нови Сад

– Пројекција филма „Знамените жене Новог Сада – Савка Суботић“, у продукцији РТВ.

– Чланице Кола српских сестара Епархије бачке Нови Сад

Свечаност отварања изложбе заказана је за петак, 23. новембра о. г. са почетком у 12 часова. Изложбу ће отворити др Гордана Стојаковић.

Изложба ће бити отворена у периоду 23.11-02.12.2018. године у простору Збирке стране уметности, Нови Сад, Дунавска 29.