БАСАНОВА ГОДИШЊА ДОБА ИЗ РИМСКЕ ГАЛЕРИЈЕ БОРГЕЗЕ У НОВОМ САДУ

Драги наши суграђани и  посетиоци,

Након две величанствене изложбе, Сјај ренесансе и Roma Aeternaу којима сте имали прилике да уживате у претходном периоду, а које су реализоване захваљујући дугогодишњој успешној  сарадњи између Музеја града Новог Сада  и Италијанског института за културу, велико нам је задовољство да најавимо још једну феноменалну изложбу!

Овај пут угостићемо светски познату  римску Галерију Боргезе.

Захваљујући томе, само у нашем Музеју бићете у прилици да уживате у величанственим делима италијанске уметности, чувеног ренесансног сликара 16. века, Јакопа Басана.

На изложби ће бити представљене три слике из циклуса Годишњих доба и то: Пролеће, Јесен и Пасторална сцена.

Изложба Басанова Годишња доба из римске Галерије Боргезе у Новом Саду биће представљена у Збирци стране уметности, Дунавска 29, од 7. септембра до 30. октобра 2022. године, сваког дана од 10 до 18 часова, осим понедељка.

ДОБРОДОШЛИ У СВЕТ РЕНЕСАНСЕ!

Ваш Музеј града Новог Сада