Карловачка гимназија – 230 година од оснивања

Музеј града Новог Сада отвара изложбу Карловачка гимназија-230 година од оснивања, ауторке др Гордане Петковић, музејске саветнице. Отварање изложбе је у петак, 22. октобра 2021. године, у 18 часова у Завичајној збирци у Сремским Карловцима.

Од суботе, 23. октобра, изложба Карловачка гимназија-230 година од оснивања биће доступна за посетиоце, уз придржавање мера ради спречавања ширења инфекције Ковид 19.

Изложбом Карловачка гимназија-230 година од оснивања упознаћемо посетиоце са историјатом ове знамените школске институције, која осим Спомен-библиотеке као најстарије и најбогатије школске библиотеке у Србији поседује и драгоцени хербаријум директора Андрије Волнија који је формиран крајем 18., и почетком 19.века.

На изложби ће бити приказана оснивачка повеља, оригиналне фотографије, уџбеници, сведочанства, школске свеске, учила и делови гимназијских збирки.