Mузејскo прелo – 07. март

У оквиру изложбе „Хајде, брате, купи свате – српска свадба“, аутора Душанке Марковић, Музеј града Новог Сада организује „музејска прела“ чији циљ је спремање девојачког штафира. На првом прелу се започело са израдом предмета за девојачку спрему, добијени су први поклони, а део послова је подељен учесницима прела. Вече је улепшала својим гласом и песмом оперска певачица, Оливера Болта.

Наредно прело заказано је за уторак, 07. марта, у исто време (19-21 сат), на истом месту (Збирка стране уметности, Дунавска 29) и са истим циљем – спремање девојачке спреме. За све посетиоце, и овог пута, домаћин  је спремио изненађење – гост вечери.

Биће то прилика и за разговор аутора изложбе и посетиоца на тему свадбе и њима знаних свадбених обичаја.

Улаз је бесплатан.