Mанифестацијa: Недеља здравих зуба

Музеј града Новог Сада и Музеј Војводине већ традиционално учествују у манифестацији „Недеља здравих зуба“, коју организује Црвени крст Новог Сада у сарадњи са бројним здравственим и образовним установама, као што су: Институт за јавно здравље Војводине, Дом здравља, Средња медицинска школа „7. април“, Медицински факултет-Клиника за стоматологију, Прешколска установа „Радосно детињство“ и Завод за здравствену заштиту студената.

Деца ће имати прилику да упознају ова два музеја, да се друже са кустосима, да науче много о оралној хигијени, као и да учествују у креативној радионици ЗУБИЋ ВИЛА И МИЛИЈА ЈЕ ПОСЕТИЛА.

Креативне радионице су организоване и долазе деца из ПУ „Радосно детињство“ и из новосадских основних школа, a одржаће се у Збирци стране уметности Музеја града Новог Сада у Дунавској 29 и у Музеју Војводине у Дунавској 35, у уторак и среду (22. и 23. марта) у току преподнева.