Изложба: Гламур у бочицама

Драги наши суграђани,

Музеј града Новог Сада приређује, Вама у част, веома интересантну изложбу Гламур у бочицама. Ауторке изложбе су: MSc Даница Иванчевић, Oљa Maгловски и Снежана Сердар.

На изложби ће бити представљени бројни примерци парфема, од римског периода па до најсавременијих дизајнираних и ретких бочица. Посетиоци ће имати прилику да се упознају са историјатом парфема, да сазнају које парфеме су користиле познате личности, као и да прочитају шта су о њима имали да кажу великани светске сцене, попут Одри Хепберн, Мерлин Монро, Грејс Кели и многи други. Биће изложено и благо виминацијумских археолошких налазишта – стаклене бочице за козметичко-фармацеутске препарате из периода од краја 1. до 4. века.

Овом приликом позивамо Вас да заједно упловимо у мирисни времеплов, у четвртак, 5. новембра у 18 часова, Збирка стране уметности, Дунавска 29.