Изложба: Сава Ипић – Ликовни хроничар Новог Сада

Поштовани суграђани и пријатељи Музеја,

И ове године желимо да Вас за Дан града, 1. фебруара, у 13 часова, дочекамо у Збирци стране уметности (Дунавска 29) где смо припремили нову изложбу: САВА ИПИЋ – ЛИКОВНИ ХРОНИЧАР НОВОГ САДА. Ауторка изложбе је историчарка уметности и музејска саветница Љиљана Лазић.

Овом поставком Музеј ће обележити 130 година од рођења Саве Ипића (1894-1958) новосадског сликара који је, након школовања у Бечу и Кракову, своју вишедеценијску уметничку делатност уско везао за родни град и његове становнике. Његову област интересовања представљали су некадашњи периферни делови града, Подбара и Алмашки крај, које је овековечио на десетинама својих ликовних дела. Највећи део Ипићеве уметничке заоставштине данас се налази у две музејске институције (Музеј града Новог Сада и Галерија Матице српске) и неколико приватних колекција, те ће посетиоци имати прилику да виде око 70 слика и цртежа из ових фондова. Изабрана дела су настала у периоду од 1916. до 1956. године и представљају јединствену ликовну хронику нашег града.

Изложбу можете погледати сваког дана, осим понедељком, од 10 до 18 часова у Збирци стране уметности, Дунавска 29.

Добро дошли,

Ваш Музеј

Музеј града Новог Сада © 2024.