НЕДЕЉА МУЗЕЈА ГРАДА НОВОГ САДА

НЕДЕЉА МУЗЕЈА ГРАДА НОВОГ САДА ПОВОДОМ ОБЕЛЕЖАВАЊА 65 ГОДИНА ПОСТОЈАЊА

Јубилеј 65 година од оснивања Музеј града Новог Сада обележиће следећим програмом:

22. октобар, у 13 часова, Историјски архив града Новог Сада (Филипа Вишњића 2а)
Свечано отварање изложбе „75 година од ослобођења Новог Сада“, копродукција Музеја града Новог Сада и Историјског архива града Новог Сада

24. октобар, у 12 часова, Збирка стране уметности Музеја града Новог Сада (Дунавска 29)
Луткарска представа „Поп Ћира и поп Спира“,  у извођењу „Позоржичне трупе“ (ученице и ученици Средње машинске школе у Новом Саду)

25. октобар, у 12 часова, Централна зграда Музеја града Новог Сада, Петроварадинска тврђава
Свечано отварање изложбе „Крсна слава – Света Петка“

У уторак, 22. октобра, поводом Дана Музеја града Новог Сада, улаз у све објекте Музеја биће бесплатан. Истог дана у 15 часова биће организована и бесплатна тура кроз Подземне војне галерије на Петроварадинској тврђави.

Објекти Музеја града Новог Сада и радно време:

Централна зграда Музеја града Новог Сада, Петроварадинска тврђава, радно време за посету од 9 до 17 часова;

Збирка стране уметности, Дунавска 29, радно време за посету од 10 до 18 часова;

Завичајна збирка Сремски Карловци, Патријарха Рајачића 16, Сремски Карловци, радно време за посету од 9 до 17 часова;

Спомен збирка Јован Јовановић Змај, Јована Јовановић Змаја 1, Сремска Каменица, радно време за посету од 9 до 16 часова.