МАНИФЕСТАЦИЈА МУЗЕЈИ ЗА 10

Драги посетиоци,

Ова недеља је у знаку Националне манифестације музеја која ће се одржати у преко 60 градова и места широм Србије под покровитељством Министарства културе и информисања Републике Србије, а координира је  Национални комитет Међународног савета музеја – ИКОМ Србија.

Тема овогoдишњег програма је МОЋ МУЗЕЈА

Током седам дана, од суботе 14. до петка 20. маја 2022. године, Музеј града Новог Сада на Петроварадинској тврђави, Збирка стране уметности и Завичајна збирка у Сремским Карловцима радиће свакодневно за посетиоце.

Музеј на Петроварадинској тврђави радиће у временском периоду од 10 до 20 часова, док ће у Европској ноћи музеја, у суботу 14. маја 2022. године радити од 10 до 22 часа.

Збирка стране уметности, Дунавска 29 радиће у временском периоду од 10 до 20 часова, док ће у Европској ноћи музеја, у суботу 14. маја 2022. године радити од 10 до 22 часа.

Завичајна збирка у Сремским Карловцима радиће у временском периоду  од 9 до 17 часова, док ће у Европској ноћи музеја, у суботу 14. маја 2022. године радити од 10 до 20 часава.

Током предстојећих седам дана, посетиоцима ће бити доступне следеће сталне поставке и тематске изложбе:

На Тврђави: Грађански живот у Новом Саду од 18. до 20. века.

Обилазак Подземних војних галерија се организују од суботе 14. до петка 20. маја у два термина од 12 и 14 часова.

У Завичајној збирци у Сремским Карловцима: Археолошко наслеђе Сремских КарловацаСеоска соба и кухиња с краја 19. и почетка 20. века,  Из историје Сремских Карловаца, Карловачке гимназије и Богословије.

У Збирци стране уметности: Легат др Бранка Илића као и изложба НОВИ САД-Акценти.

Стручно вођење на изложби НОВИ САД-Акценти

Понедељак-петак, 16.-20. мај 2022. године у 18 часова

Збирка стране уметности, Дунавска 29, Нови Сад

Радионица за децу Упознај свој град и сазнај колико знаш!

Време: субота, 14. мај 2022,  17-20 часова

Место: Збирка стране уметности, Дунавска 29, Нови Сад

Кроз низ  друштвених игара деца ће се упознати са својим градом (деловима града, институцијама, мостовима, трговима, музејима, галеријама, парковима,  булеварима, знаменитим новосађанима…)

Добро дошли!