Новогодишњи дар од Бате

Драги посетиоци,

Ову годину испратићемо на најлепши могући начин, како нам и доликује, кроз визуру уметности.

Уметност живота, уметност стварања и уметност у сликама…то је оно драгоцено што негујемо и баштинимо у нашим збиркама, и на испраћају ове и дочеку нове, 2021.године дружићемо се са непролазним сликама нашег прослављеног уметника Бате Михаиловића.

Великан у Граду светлости наставиће да краси зидове нашег депанданса Збирке стране уметности и током хладних јануарских дана.

Један од најзначајнијих српских сликара двадесетог и првих деценија двадесет првог века рођен је у Панчеву 1923. године. Стварао је само онако како је осећао,остајући доследан слободи сликарској и уметничкој.

Био је сликар српске драме, свести и судбине, а захваљујући колекционару Дражи Марчићу бићете у прилици да доживите колорит српског модернизма.

Изложбу слика Бате Михаиловића моћи ћете да видите од сутра, 31.децембра у Збирци стране уметности, Дунавска 29.

Радно време Музеја града Новог Сада  остаје непромењено,  осим 1, 2. и 7.јануара који су нерадни дани, а  6.јануара, на Бадњи дан, радићемо скраћено до 13 часова.

Желимо Вам успех на свим животним пољима.

Видимо се,

Ваш Музеј