Изложба вина: Карловачки виноградари и винари

Музеј града Новог Сада већ традиционално оргaнизује изложбу вина под називом „Карловачки виноградари и винари“, у оквиру манифестације „Карловачка берба грожђа“, а под покровитељством Општине Сремски Карловци. На изложби ће бити представљена савремена вина која се производе у Сремским Карловцима, као и признања која су виноградари и винари добили за квалитет вина.

У уметничком делу програма учествује др Јелена Ратков Квочка, професорица Карловачке гимназије.

Изложбу ће отворити господин Ненад Миленковић, председник Општине Сремски Карловци.

Изложба се отвара у четвртак, 6. септембра 2018. године, у 19 сати, у Завичајној збирци Сремских Карловаца, улица Патријарха Рајачића 16.

Посетиоци ће моћи да посете изложбу и погледају остале музејске поставке током трајања манифестације, од 6. до 9. септембра. Радно време Завичајне збирке биће продужено, од 9 до 19.00 часова.