Изложба: „МАЈСТОРИ СЕВЕРА“

У Збирци стране уметности Музеја града Новог Сада (Дунавска 29) 7. јуна 2018. године, у 19 часова, биће отворена изложба „МАЈСТОРИ СЕВЕРА – дела холандског и фламанског сликарства у Збирци стране уметности Музеја града Новог Сада“ аутора Љиљана Лазић, музејског саветника.

Поводом обележавања пола века постојања Збирке стране уметности, Музеј града Новог Сада припремио је изложбу „Мајстори Севера“ аутора Љиљане Лазић, историчарке уметности – музејске саветнице. На поставци ће публици бити представљенo 30 ликовних дела холандско-фламанске школе, настала у периоду од 15. до 20. века. Посетиоци ће имати прилику да виде слике неких од најзначајнијих мајстора северњачког барока, међу којима се истичу Питер Клас, Франс Франкен Млађи, Питер Мулијер, Јустус Сустерманс, Николас Моленар, Јан ван Хујсум и други аутори. Изабрана дела припадају легату др Бранка Илића, некадашњег новосадског лекара, градоначелника и колекционара који је своју целокупну уметничку колекцију 1966. године поклонио Граду Новом Саду и АП Војводини. Према његовој жељи, 7. јуна 1968. године за јавност је отворена Збирка стране уметности, као депанданс Музеја града Новог Сада. Од тада, ова важна институција културе представља један од најзначајнијих фондова стране ликовне и примењене уметности на подручју Србије.

Изложба „Мајстори Севера“ биће отворена 7. јуна, у 19 часова, у простору Збирке стране уметности (Дунавска 29), а публика ће имати прилику да је посети до 10. септембра 2018. године.