РАЗГОВОР СА КУСТОСОМ: КАКО ЈЕ ЖИВЕТИ ПО НОВОСАДСКИ

У оквиру манифестације Музеји за 10 у Музеју града Новог Сада, 18. маја биће одржан програм:

РАЗГОВОР СА КУСТОСОМ НА ТЕМУ

КАКО ЈЕ ЖИВЕТИ ПО НОВОСАДСКИ

У Збирци стране уметности Музеја града Новог Сада, у петак 18. маја у 19 часова, у оквиру актуелне изложбе Нови Сад – слободан град, ауторка др Агнеш Озер одржаће разговор са посетиоцима на тему: како је живети по новосадски.

Историчар и музејски саветник Агнеш Озер издвојиће неке од специфичних места, градских локација и културних пракси које су обележиле живот у Новом Саду током друге половине 19. и прве половине 20. века. Одлазак на Штранд, вожња бициклом, значај пијаце у развоју града, само су неке од тема о којима ће бити речи. Суграђани ће бити у прилици да кажу шта је данас по њиховом мишљењу специфичност живљења у Новом Саду.

Овом приликом биће промовисана и публикација која прати изложбу Нови Сад – слободан град, а која је посвећена обележавању 270 година од добијања статуса Слободног краљевског града.

Мето и време одржавања програма: Збирка стране уметности, Дунавска 29, Нови Сад, петак, 18. мај, 19 часова. Улаз је бесплатан.