Промоција: ЈЕСТИВА УМЕТНИЧКА ДЕЛА

У Музеју града Новог Сада можете присуствовати креирању правих уметничких дела на торти и мафинима. У питању је промоција јестивих уметничких дела које ствара двадесетрогодишњи Нишлија, Саша Алексић, уметник који „само из хобија“ меси оде највећим светским сликарима и вајарима.Његови колачи су мала ремек дела, медењаци ручно осликани по узору на дела импресиониста, а торте реплике Модиљанија, Ван Гога, Монеа и других великана уметности. Многобројне награде, које овај млади уметник осваја, сведоче о вредности његовог рада.

Једина „мана“ ових колача је што су сувише лепи да би се појели.

За ову прилику, Саша је направио торту инспирисан изложбом „Cuatro gatos“, а публика ће имати прилику да гледа како украшава мафине по узору на дела шпанских уметника Пикаса, Мироа, Далија и Тапиеса.

Промоција ће бити у суботу, 3. јуна у 19 часова, у Збирци стране уметности Музеја града Новог Сада, Дунавска 29.
Улаз је бесплатан!